Misiowe Urodziny
W tym roku Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony był w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Turku bardzo hucznie. Dnia 25 listopada w Klubie „Tęcza” odbyło się rozstrzygnięcie X edycji powiatowego Konkursu Plastycznego dla dzieci ph. „Miś ma urodziny”, połączone z jubileuszem Konkursu.

Na uroczystość zostali zaproszeni, oprócz tegorocznych laureatów, także zdobywcy nagród i wyróżnień z ostatnich pięciu lat. Jubileusz stanowił bowiem doskonałą okazję do wręczenia uczestnikom Konkursu oraz placówkom, które dzieci reprezentowały, katalogu pokonkursowego „W świecie pluszowego misia” za lata 2011-2015. Każde dziecko, obecne na sali, którego praca została opublikowana, otrzymało katalog na pamiątkę. To drugi, wydany przez MBP w Turku katalog z pracami laureatów. Pierwszy zawierał rysunki misiów wykonane przez laureatów z lat 2006-2010.

Najbardziej wyczekiwany moment, czyli wręczenie nagród, był dla uczestników niesamowitym przeżyciem, ponieważ wręczał je dzieciom nie kto inny, jak Kubuś Puchatek wraz ze swoim przyjacielem ze Stumilowego Lasu – Prosiaczkiem. Bohaterom, znanej wszystkim bajki, towarzyszyła Urszula Szczęsna – dyrektor Powiatowej Biblioteki Publicznej w Turku, z rąk której laureaci odbierali pluszowe misie.

Wśród nagrodzonych znaleźli się: Gabriela Urbaniak i Lena Tyczka z Przedszkola Samorządowego nr 7 w Turku, Amelia Przygońska z Przedszkola Samorządowego nr 8 w Turku, Kacper Borowski i Piotr Sosiński z Przedszkola im. Kubusia Puchatka w Tuliszkowie oraz Dorota Szczap z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Dziadowicach.

Wyróżnienia odebrali: Lena Lubik z Przedszkola Samorządowego nr 3 w Turku, Blanka Kostrzewa z Przedszkola Samorządowego nr 7 w Turku, Nadia Grzelak z Przedszkola Samorządowego nr 8 w Turku, Nadia Cichomska z Przedszkola w Przykonie, Franciszek Walczak z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Grzymiszewie i Michał Świtalski z Zespołu Szkół w Tuliszkowie.

Decyzją Jury wyróżnieniami dodatkowymi zostali uhonorowani: Filip Bęgier z Niepublicznego Przedszkola „Magiczna Chatka” w Turku, Bianka Jarusz z Przedszkola Samorządowego nr 8 w Turku, Robert Smoliński z Przedszkola Samorządowego nr 6 w Turku, Katarzyna Marciniak i Roksana Kaczmarek ze Społecznego Przedszkola „Biedronki” w Tarnowej, Jakub Toda z Oddziału Przedszkolnego Szkoły Podstawowej w Miłaczewie oraz Izabela Bieńko i Wiktor Kuder z Przedszkola w Przykonie.

W pracach Komisji Konkursowej, oceniającej rysunki uczestników udział brały: Agnieszka Wilkanowska – plastyk, przewodnicząca od pierwszej edycji Konkursu, Anna Stolarek – plastyk oraz Emilia Kaźmierczak – pracownik Piwnicy Talentów MBP w Turku.

Wszyscy laureaci otrzymali dyplomy oraz nagrody ufundowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Turku, Powiatową Bibliotekę Publiczną w Turku oraz Starostwo Powiatowe w Turku.

Po wręczeniu nagród i katalogów zebrani goście obejrzeli rewelacyjny występ artystyczny dzieci z „Bajkowego Przedszkola” w Turku, do którego przygotowały je panie Małgorzata Stasiak, Aleksandra Sobiś i Barbara Krzyżostaniak. Po występie wszyscy uczestnicy uroczystości zostali zaproszeni na urodzinowy tort, ufundowany przez turkowską Cukiernię „Szefliński”. Do pomocy w zdmuchiwaniu świeczek Kubuś Puchatek zaprosił dzieci, a potem każdy mógł rozkoszować się smakiem pysznego ciasta.

Wśród pozostałych atrakcji tego dnia znalazły się: malowanie twarzy, „minisesje” zdjęciowe oraz zabawy z Puchatkiem przy muzyce, czy też składanie urodzinowych życzeń na specjalnie przygotowanej, wielkiej planszy.

Dużym zainteresowaniem gości cieszyła się wystawa prac dzieci, prezentująca nagrodzone rysunki z lat ubiegłych, która towarzyszyła uroczystości. Do końca roku można ją oglądać w siedzibie MBP na ul. Dworcowej 5. Zapraszamy!

  

 Materiał prasowy MBP