Przyprowadź Pokemona do Biblioteki

Grasz w Pokemon Go? Przyjdź koniecznie do Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku. Przy naszym budynku znajduje się nie tylko Pokestop, ale także jedna z najważniejszych w grze lokacji czyli siłownia (gym), w której możesz walczyć z innymi graczami i trenować swoje wirtualne zdobycze.

Moda na pokemony ogarnęła cały świat, od kilku tygodni mobilna aplikacja Pokemon Go została udostępniona także dla Polskich użytkowników. W skrócie, gra polega na wyszukiwaniu  pokemonów w terenie, chwytaniu ich, a następnie rozgrywaniu za ich pomocą bitwy z innymi trenerami. Aplikacja nie tylko podąża za najnowszymi trendami, ale także naszpikowana jest elementami społecznościowymi. Styl rozgrywki promuje spotykanie się z innymi osobami, nawiązywanie znajomości i wspólną zabawę. Poza tym przemierzanie miasta w poszukiwaniu stworków pozwala na odwiedzanie miejsc, które do tej pory nie były często odwiedzane przez grających.

Do najważniejszych lokacji w rozgrywce należą pokestopy czyli miejsca, w których gracz zdobywa przedmioty oraz w pobliżu którego może zapolować na pokemony a także gymy, w których może walczyć z innymi pokemonami bądź trenować swoje zdobycze. Oba te punkty znajdziecie przy Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka w Turku (ul. Dworcowa 5). Pokestop ulokowany jest także przy jednej z naszych filii, na ul. Spółdzielców 4.

Będąc przy jednej z podanych lokacji warto wejść do wnętrza biblioteki, wszyscy gracze bowiem mogą liczyć na darmowe założenie konta czytelnika. A nuż wpadnie wam w ręce książka, która pochłonie was bardziej niż gra w Pokemony. Na użytkowników Pokemon Go czekać będą także inne niespodzianki, miedzy innymi zanęty na pokemony, rzucane po spełnieniu określanych warunków oraz aktualizowana informacja o najlepszych grupach i trenerach, którzy w danym momencie będą „rządzić” w naszej książnicy.

Chcecie dowiedzieć się więcej, śledzicie nasz profil na Facebooku - https://www.facebook.com/biblioteka.turekMateriał prasowy MBP w Turku