Półmetek wakacji za nami!

Pierwszy miesiąc wakacji w murach Biblioteki upłynął radośnie, a to za sprawą naszych najmłodszych użytkowników, którzy codziennie odwiedzali naszą placówkę, by móc wspólnie miło spędzać czas.

Szereg atrakcji przygotowanych przez Bibliotekę przypadł do gustu nie tylko dzieciom z Turku i okolic ale również z Warszawy, Poznania, a nawet Australii. Świadczy o tym codzienna frekwencja w zorganizowanych zajęciach.

Poniedziałkowe spotkania upływały przy wspólnych grach oraz zabawach. We wtorki nasi milusińscy oglądali teatrzyk obrazkowy – Kamishibai połączony z zajęciami plastycznymi. Środowe spotkania w godzinach przedpołudniowych poświęcone zostały najmłodszym użytkownikom Biblioteki. Popołudniami natomiast wszyscy pozostali zainteresowani spędzali czas przy grach planszowych oraz zajęciach plastycznych. W czwartki wspólnie przenosiliśmy się do różnorodnych państw, słuchając „Mądrych Bajek z Całego Świata”. Piątkowe spotkania upływały pod hasłem „Tablicomania”. Tu nasi milusińscy korzystali z zasobów tablicy interaktywnej bawiąc się, a zarazem rozwijając swoje umiejętności poznawcze.

Sierpień będzie stanowił nie tylko kontynuację dotychczas zorganizowanych rozrywek, ale również wzbogaci je o nowe. W programie pojawi się między innymi: letnie karaoke, projektowanie jubileuszowej pocztówki z okazji obchodów 675-lecia Turku oraz piknik edukacyjny „Sieciaki na wakacjach” ,którego hasłem przewodnim jest bezpieczne korzystanie z Internetu.

Ponadto wszystkich chętnych zapraszamy na:
- warsztaty z papierowej wikliny (wiek od 10 do 16 lat),

- warsztaty kreatywne „LEGO TUR” z wykorzystaniem klocków LEGO Education (dzieci w wieku od 6 do 7 lat)

- robotykę wykorzystującą klocki LEGO We Do (dzieci w wieku od 9 do 10 lat)

Ilość miejsc jest ograniczona, dlatego zapisy na warsztaty przyjmowane są od 1 sierpnia.

Uwieńczeniem wakacyjnych atrakcji będzie ciesząca się popularnością wśród dzieci NOC W BIBLIOTECE. W tym roku hasłem przewodnim będzie „Noc z mitologią”. Poprowadzi ją Dariusz Rekosz – pisarz oraz animator kultury. Wszystkie chętne dzieci w wieku od 10 do 15 lat zapraszamy 26 sierpnia. Zapisy będą przyjmowane od 1 sierpnia. Wszelkie dodatkowe informacje uzyskają Państwo na stronie biblioteki www.biblioteka.net.pl bądź pod numerem tel. 69 278 51 34 wew. 19.

 Biblioteka podczas upływających wakacji nie zapomniała o nieco starszych oraz dorosłych  użytkownikach, dlatego przy współpracy z Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera postanowiła kontynuować „Nocny Maraton Filmowy”.

W minioną sobotę wszyscy miłośnicy science fiction noc mogli spędzić w towarzystwie Star Wars. Kolejny pokaz filmowy odbędzie się 6 sierpnia i będzie to noc grozy z wampirami, w ramach której zaprezentujemy „Wywiad z wampirem” oraz „Draculę”. Na ostatnią noc filmową zaplanowaną na 20 sierpnia wybraliśmy spotkanie z zombiakami –  pokażemy „Kroniki żywych trupów” i „Zombieland”.

 Przypominamy również, że przez okres wakacji dzieci i młodzież do lat 16 mogą zapisać się do Biblioteki całkowicie bezpłatnie.

 Wszystkich zainteresowanych korzystaniem z zasobów Biblioteki zapraszamy codziennie od 9.00 do 15.30, a dodatkowo od 1 sierpnia w poniedziałki i wtorki od 9.00 do 18.30.Materiał prasowy MBP w Turku