Rozpoczęli historycznym wykładem


Turkowscy Seniorzy, uczestniczący w funkcjonującym w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka Programie 50+, po trzymiesięcznej przerwie wakacyjnej wrócili w mury Placówki, by rozpocząć nowy semestr wykładem dra Mariusza Kaszyńskiego, przybliżającym historię jednej z gmin naszego powiatu.

Program 50+ funkcjonuje w turkowskiej Bibliotece już od 2008 roku i przyciąga coraz więcej aktywnych Seniorów. We wtorkowe popołudnie, 7 października, uczestniczyli Oni w inauguracyjnym spotkaniu, rozpoczynającym cykl wykładów, połączonych z prezentacją multimedialną „Historia gmin powiatu tureckiego”, prowadzonych przez regionalistów, zaproszonych z ośmiu gmin powiatu tureckiego. Pierwszy z tych wykładów dotyczył gminy Brudzew, której historię w niezwykle interesujący sposób przedstawił dr Mariusz Kaszyński. W tym roku przed Seniorami jeszcze dwa spotkania wypełnione wykładami z zakresu historii naszego powiatu – 19 listopada wykład o mieście i gminie Dobra poprowadzi Andrzej Tyczyno, natomiast 2 grudnia dr Piotr Szewczyński przybliży Seniorom historię gminy Władysławów.

Poza wtorkowymi wykładami w ramach Programu funkcjonują Dyskusyjny Klub Książki i Warsztaty Rękodzieła Artystycznego, Seniorzy uczęszczają również na kurs komputerowy, kurs języka angielskiego oraz uczestniczą w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” realizowanej w ramach współpracy Biblioteki z turkowskimi przedszkolami oraz „Tygodniu z Internetem” i „Spotkaniach z pasjami” organizowanych we współpracy z Fundacją Orange.

Kolejne spotkanie dla Seniorów odbędzie się 21 października – będzie to literacko-muzyczny wieczór poświęcony Zbigniewowi Herbertowi w 90. rocznicę urodzin poety.


Materiał prasowy MBP w Turku