Z wizytą w Kościelcu
         

Uczestniczący w funkcjonującym w Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka Programie 50+ turkowscy Seniorzy wrócili po kolejnej wakacyjnej przerwie w mury naszej placówki. Nowy semestr rozpoczął się wykładem dotyczącym jednego z najwspanialszych zespołów rezydencjonalnych, jakie stworzono na ziemiach polskich w XIX wieku.

Gościem inaugurującego spotkania był Makary Górzyński, który przybliżył historię wspaniałego zespołu pałacowego znajdującego się w Kościelcu. Wtorkowe popołudnie, 6 października, upłynęło w niezwykle przyjemnej atmosferze i zapewne skłoniło wielu Seniorów do odwiedzenia tego wspaniałego miejsca.
W kolejne wtorki tego roku przed Seniorami jeszcze m.in. spotkanie z przedstawicielem palestry turkowskiej, pod hasłem „Prawniczy dekalog Seniora”, pogadanka o walorach turystycznych miasta Turek i powiatu tureckiego oraz wycieczka do Muzeum Miasta Turku im. Józefa Mehoffera.

Poza wtorkowymi wykładami w ramach Programu funkcjonują Dyskusyjny Klub Książki i Warsztaty Rękodzieła Artystycznego, Seniorzy uczęszczają również na kurs komputerowy, kurs języka angielskiego dla początkujących i zaawansowanych oraz uczestniczą w akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom” realizowanej w ramach współpracy Biblioteki z turkowskimi przedszkolami.

Biblioteka chętnie angażuje się również w projekty realizowane przez Fundację Orange. Począwszy od 8 października rozpoczynamy spotkania w ramach kolejnego projektu – Akcja: e-motywacja. Jego celem jest aktywizacja i wspieranie osób starszych w rozwoju – zarówno osobistym jak i społecznym. Sprzymierzeńcem Seniorów będzie Internet i nowe technologie, które zostaną wykorzystane jako narzędzie do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych. Osoby biorące udział w projekcie wspólnie obejrzą transmitowane spotkania online, będą miały możliwość zadania pytania gościom transmisji i wymienią się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku. Gościem pierwszego webinarium będzie Emilia Krakowska – znana aktorka filmowa i teatralna.

Serdecznie zapraszamy wszystkich zainteresowanych naszą ofertą Seniorów! Materiał prasowy MBP